خانه / اخبار / بیانیه ستاد برگزاری نماز جمعه صغاد بمناسبت سالروز قیام تاریخی پانزدهم خرداد

بیانیه ستاد برگزاری نماز جمعه صغاد بمناسبت سالروز قیام تاریخی پانزدهم خرداد

قیام ۱۵ خرداد را بدون تردید باید اوج بحران رژیم شاهنشاهی و البته نقطه عطفی در کارنامه شکوهمند نظام اسلامی ایران برشمرد که بی‌هیچ شبهه‌ای نتیجه آن در ۲۲ بهمن ۵۷ به‌ثمر رسید و طعم بی‌نظیر پیروزی حق علیه باطل را به ذائقه ایران و ایرانی خوش آورد.آنچه ۱۵ خرداد را در تقویم ایران اسلامی تبدیل به روزی متمایز و استثنایی می‌کند، سند زنده مخالفت غیورانه ملت ایران با عمال اجنبی و استعمارگران است.


پانزده خرداد برای اسلام بود و به اسم اسلام بود. و در حقیقت دستاورد نهضت پانزده خرداد ۴۲ پیروزی بیست و دوم بهمن ۵۷ بود.قیام پانزده خرداد اسطوره قدرت ستمشاهی را در هم شکست و افسانه ها و افسون ها را باطل کرد. واولین و مهمترین فصل خونین مبارزه در عاشورای پانزده خرداد رقم خورد. که با فرا رسیدن پانزده خرداد خاطره غم انگیز و حماسه آفرین این روز تاریخی تجدید می شود…که به فرموده پیر جماران، من روز پانزده خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام می کنم.

image

ملت بزرگ ایران، سالروز پانزده خرداد را که یوم اللّه است برای همیشه زنده نگه می دارد.و ازاین منظر ، ۱۵ خرداد را می‌توان تداوم مسیر نهضت آزادی‌خواهی سید مظلومان اباعبدالله‌الحسین(ع) در برابر حکومت فاسد بنی‌امیه قلمداد کرد. و ۱۵ خرداد یک روز نیست،  بلکه یک تاریخ است، یک تاریخ سراسر شکوهمند که برای همیشه باید جاودانه نگه داشته شود.
ستاد برگزاری نماز جمعه صغاد، قیام خونین ۱۵ خرداد را که نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران محسوب می گردد، گرامی داشته و با پاسداری از آرمانهای والای بنیان گذار انقلاب و خون پاک شهدا، تحت لوای فرامین مقام عظمای ولایت، برای اعتلای این نظام مقدس و سرافرازی ایران اسلامی تلاش می نماید

image

درباره ی nader ghonjali

بررسی خواهد شد

جشن میلاد امام رضا علیه السلام به روایت تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.